Cała treść

Tablice zmiennej treści poinformują o zamkniętych ulicach we Wrocławiu

Tablice informacyjne zmiennej treści dla kierowców, które są już zainstalowane na pięciu ulicach we Wrocławiu, pomogą prowadzącym w okresie Wszystkich Świętych. Wykonawcy systemu potrzebują jeszcze około miesiąca, aby ostatecznie zakończyć prace nad funkcją analizowania czasu przejazdu. Jednak urzędnicy postanowili wykorzystać już tablice, aby informować kierowców o zamkniętych ulicach w rejonie największych cmentarzy. 
”Od 31 października do godzin nocnych 1 listopada na tablicach pojawią się komunikaty dla kierowców informujące o zamkniętych ulicach przy cmentarzu Osobowickim oraz Grabiszyńskim. Informacje pojawiać się będą naprzemiennie w trzysekundowych cyklach” – mówi Julia Wach, rzecznik prasowa Centrum Zarządzania Kryzysowego.
System będzie informował kierowców o warunkach drogowych i o czasach przejazdu przez miasto po dwóch alternatywnych trasach. Dane będą obliczane na podstawie aktualnych informacji o natężeniu ruchu we Wrocławiu i będą aktualizowane co kilka minut. Tablice z powodzeniem można wykorzystywać również do kierowania ruchem w razie wypadków, czy remontów oraz do informowania o warunkach atmosferycznych.

(Źródło: Urząd Miejski Wrocławia)