Wiadomości

Elektryczne samochody i nowe technologie mogą rozwiązać problemy drogowe polskich miast. Trendy wyznaczają europejskie metropolie

Emisja spalin, niedostatek miejsc parkingowych i uciążliwe korki to największe wyzwania miast związane z ruchem drogowym. Według Carla Friedricha Eckhardta z Grupy BMW obok nowych technologii rozwiązaniem może być popularny w Europie model współużytkowania samochodów czy elektryczne pojazdy, mocno wspierane na szczeblu rządowym. Kierunki rozwoju polskim samorządom wyznaczają zachodnioeuropejskie metropolie.

System Roweru Metropolitalnego: przed przetargiem – dialog techniczny

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot przygotowuje się do rozpisania przetargu na realizację projektu System Roweru Metropolitalnego. Zaprosiło więc działających na rynku operatorów do przedstawienia swoich ofert w ramach dialogu technicznego.

Polacy chętnie przesiądą się do pojazdów elektrycznych, ale dzisiaj ich na to nie stać – badanie społeczne „Elektromobilność 2017”

Ponad 90 proc. polskich kierowców interesuje się pojazdami niskoemisyjnymi, ale tylko co 8 rozważał jego zakup w najbliższym czasie. Barierą jest zbyt wysoka cena – wynika z badania opinii społecznej, zrealizowanego przez Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL. Obserwatorium uruchomiło Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Polska na TechCrunch Disrupt w San Francisco

Polskie startupy reprezentujące sektor ICT będą mogły skorzystać z promocji na stoisku podczas najbliższej edycji TechCrunch Disrupt w San Francisco, które odbędzie się w dniach 18-20 września 2017 r. Celem organizacji stoiska jest promocja polskich startupów ICT wśród zagranicznych odbiorców, w tym potencjalnych inwestorów i klientów.

1 mld euro z Instrumentu „Łącząc Europę” w sektorze transportu

Komisja Europejska przedstawiła krajom Unii Europejskiej propozycję podziału środków z budżetu trzeciego konkursu o wsparcie projektów transportowych z Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF). Polska ma otrzymać ok. 824 mln euro dla 10 projektów, których łączna wartość wynosi ok. 1 mld euro.

Polskie miasta po raz kolejny rywalizują o tytuł Eco-Miasta. Startuje jedna z największych w kraju inicjatyw ekologicznych

– Nie mamy planu B ani planety B – mówi Pierre Lévy, ambasador Francji w Polsce. Zmiany klimatyczne, smog, zrównoważony transport, wzrost zapotrzebowania na wodę i energię oraz gospodarka odpadami to tylko początek długiej listy wyzwań, z którymi muszą poradzić sobie samorządy. Przykłady najlepszych, proekologicznych działań wyłoni piąta edycja konkursu Eco-Miasto, organizowanego przez Ambasadę Francji […]