Wiadomości

Ekologiczne współdzielenie na ulicach Poznania

W najbliższym czasie na ulicach Poznania pojawi się 200 hybrydowych samochodów floty Easyshare, które będą generować mniej hałasu i spalin. Zostaną stworzone dla nich specjalne miejsca postojowe. Auta wypożyczysz za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie.

Ruszyły prace Partnerskiej Inicjatywy Miast

W dniach 15 i 16 listopada w Jachrance koło Warszawy odbyły się warsztaty inaugurujące prace Partnerskiej Inicjatywy Miast (PIM), jednego z projektów strategicznych Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. PIM jest odpowiedzią na zapotrzebowanie samorządów lokalnych na wiedzę w zakresie rozwiązań przydatnych do poprawy efektywności zarządzania w obszarach istotnych dla ich rozwoju.

Mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) programu H2020 na 2018 rok – dzień informacyjny

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na dzień informacyjny poświęcony konkursowi mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) wyzwania „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” programu H2020 ogłoszonego na 2018 rok  obejmującego między innymi zagadnienia: niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu, bezpieczeństwa w transporcie oraz czynnik ludzki i zagadnienia społeczno-ekonomiczne w […]

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2017 w Polsce

17 listopada 2017 r. odbyła się konferencja „Realizacja europejskiej polityki transportowej – podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2017 w Polsce” zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Jej celem było przedstawienie stopnia wykonania europejskiej polityki transportowej w zakresie zrównoważonej mobilności i transportu oraz podsumowanie udziału polskich miast i gmin w kampanii ETZT 2017.

Polska firma informatyczna wesprze system informacji pasażerskiej transportu publicznego w kolejnym mieście Kazachstanu

15 litopada b.r. w Kyzylordzie, w Kazachstanie, podczas IX Forum Inwestycyjnego „Bajkonur Invest, Grupa Engave podpisała kolejne memorandum o współpracy pomiędzy krajami w zakresie budowania systemów wspomagających działanie transportu publicznego.

Powstanie inteligentny system transportu w Bielsku-Białej

Rozpoczyna się jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat – budowa systemu ITS. Inwestycja jest realizowana w ramach zadania pn.: „Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej” – współfinansowanego ze środków UE w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Południowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.. Pierwszy etap zamówienia trwać będzie niespełna rok, a koszt jego realizacji […]