Kolejny krok w kierunku budowy w Rzeszowie kolejki nadziemnej. Miasto podpisało właśnie umowę na opracowanie planu potrzebnego do ogłoszenia przetargu na jej budowę.
Władze Rzeszowa chcą tę inwestycję zrealizować w oparciu o system "projektuj i buduj", co w znaczący sposób przyspieszy jej powstanie. Trasa nadziemnej kolejki nie jest jeszcze znana, lecz według wstępnych założeń będzie liczyć około 5 km długości. Do jej obsługi przeznaczone zostaną wagoniki o przybliżonej pojemności 60 osób, które będą się poruszać z prędkością 30 km/h. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wyniesie ok. 8-10 mln zł za 1 km kolejki. Łącznie jej koszt powinien zostać zamknięty w kwocie ok. 50 mln zł, którą władze miasta pozyskają z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.
Cała treść
Rzeszowska kolej nadziemna
Podobne teksty
Wybrane aspekty implementacji europejskiej usługi opłaty elektronicznej
Streszczenie. W artykule przedstawiono wybrane problemy dotyczące implementacji europejskiej usługi opłaty elektronicznej (EETS). Dokonano charakterystyki istniejących w Europie systemów elektronicznego pobierania opłat drogowych (typu DSRC oraz GPS/GSM). Zdaniem Komisji Europejskiej systemy elektronicznego pobierania opłat drogowych, stosowane w państwach Unii Europejskiej, nie są interoperacyjne z następujących powodów: różnic w koncepcjach pobierania opłat drogowych, standardów technologicznych, klasyfikacji […]
Materiały z IV Kongresu ITS POLSKA
Szanowni Państwo, choć V Kongres ITS POLSKA odbędzie się za pół roku, to Stowarzyszenie ITS już rozpoczyna prace organizacyjne i merytoryczne związane z tą imprezą. Postanowiliśmy przypomnieć niepublikowane na łamach Przeglądu ITS materiały z poprzedniej edycji Kongresu takie jak fotorelacja z IV Kongresu ITS POLSKA i materiały z prezentacji. Jako pierwszy zdecydowaliśmy się zamieścić […]
Sieci Teleinformatyczne w ITS – Warstwa łącza danych
Warstwa łącza danych zapewnia warstwom wyższym dostęp do nośnika oraz kontroluje sposób w jaki dane są w nim umieszczane. Jej najważniejszym urządzeniem jest przełącznik, wykorzystujący do swojej pracy adresy fizyczne MAC.
Sieci Teleinformatyczne w ITS – Routery i pojęcie routingu
Inteligentne systemy transportowe coraz częściej uzależnione są od funkcjonowania niezawodnej sieci teleinformatycznej. Urządzenia sieciowe umożliwiają ich funkcjonowanie, pełniąc różne funkcje.