Toyota Motors Corp. chce wyeliminować możliwo¶ć prowadzenie pojazdów przez kierowców będących pod wpływem alkoholu. Razem z należącą do niej firmą Hino Motors produkującą samochody użytkowe, przetestuje system blokujący zapłon pojazdu.
Test sprawno¶ci systemu zostanie przeprowadzony na flocie wybranych samochodów japońskich firm transportowych i ma zweryfikować jego łatwo¶ć i skuteczno¶ć w użyciu na co dzień. Każdy kierowca będzie badany alkomatem przed i po jeździe pojazdem, a dane te zostaną porównane z wynikami zapisanymi automatycznie na cyfrowym tachografie pojazdu. Test potrwa do końca listopada.
Cała treść
Piłeś? Nie pojedziesz!
Podobne teksty
Wybrane aspekty implementacji europejskiej usługi opłaty elektronicznej
Streszczenie. W artykule przedstawiono wybrane problemy dotyczące implementacji europejskiej usługi opłaty elektronicznej (EETS). Dokonano charakterystyki istniejących w Europie systemów elektronicznego pobierania opłat drogowych (typu DSRC oraz GPS/GSM). Zdaniem Komisji Europejskiej systemy elektronicznego pobierania opłat drogowych, stosowane w państwach Unii Europejskiej, nie są interoperacyjne z następujących powodów: różnic w koncepcjach pobierania opłat drogowych, standardów technologicznych, klasyfikacji […]
Materiały z IV Kongresu ITS POLSKA
Szanowni Państwo, choć V Kongres ITS POLSKA odbędzie się za pół roku, to Stowarzyszenie ITS już rozpoczyna prace organizacyjne i merytoryczne związane z tą imprezą. Postanowiliśmy przypomnieć niepublikowane na łamach Przeglądu ITS materiały z poprzedniej edycji Kongresu takie jak fotorelacja z IV Kongresu ITS POLSKA i materiały z prezentacji. Jako pierwszy zdecydowaliśmy się zamieścić […]
Sieci Teleinformatyczne w ITS – Warstwa łącza danych
Warstwa łącza danych zapewnia warstwom wyższym dostęp do nośnika oraz kontroluje sposób w jaki dane są w nim umieszczane. Jej najważniejszym urządzeniem jest przełącznik, wykorzystujący do swojej pracy adresy fizyczne MAC.
Sieci Teleinformatyczne w ITS – Routery i pojęcie routingu
Inteligentne systemy transportowe coraz częściej uzależnione są od funkcjonowania niezawodnej sieci teleinformatycznej. Urządzenia sieciowe umożliwiają ich funkcjonowanie, pełniąc różne funkcje.