Cała treść

Stowarzyszenie ITS POLSKA na VIII Międzynarodowych Targach Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRA

W dniach 13-15 października 2010 roku Stowarzyszenie ITS POLSKA wzięło udział w VIII Międzynarodowych Targach Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA 2010. Łącznie na targach zaprezentowało się blisko 130 firm z Polski i zagranicy oferujących produkty i usługi do budowy i modernizacji infrastruktury miejskiej i drogowej.

W czasie trwania targów rozstrzygnięty został konkurs dla wystawców o nagrodę Ministra Infrastruktury oraz zorganizowane zostały liczne konferencje.  Warto podkreślić   konferencję inauguracyjną Instytutu APM oraz pierwszą Ogólnopolską Konferencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowaną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Honorowy patronat nad targami INFRASTRUKTURA 2010 objęli minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk i prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

INFRASTRUKTURA 2010 b yła dogodną okazją, aby zaprezentować ofertę Stowarzyszenia ITS POLSKA. Odwiedzający z zainteresowaniem podchodzili do stoiska stowarzyszenia i zadawali wiele pytań o możliwość przyłączenia się do organizacji. Stoisko ITS POLSKA było zlokalizowane tuż przy stoisku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad co dodatkowo przyczyniło się do zwiększonej liczby gości. Wraz ze Stowarzyszeniem ITS POLSKA na stoisku zaprezentowały się niektóre firmy wchodzące w skład stowarzyszenia: Trax elektronik, APM, Neurosoft, Telsat, OpenSky Systems and Services oraz czasopismo „Przegląd ITS”.

Dzięki zgromadzonym na targach ofertom wystawców zwiedzający mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi na rynkach międzynarodowych w zakresie infrastruktury miejskiej i drogowej oraz najlepszymi przykładami z realizacji inwestycji w kraju. Na stoiskach zaprezentowane zostały m.in. nowe urządzenie do wydawania kart parkingowych, światłowodowy system kontroli pojazdów oraz wybrane projekty wykonawcze i budowlane z zakresu inteligentnych systemów transportowych.