Cała treść

Karta Polish Pass obsłuży kibiców Euro 2012

Od ponad roku partnerzy procesu przygotowań Polski do Euro 2012 pracują nad rozwiązaniem pozwalającym na połączenie w trakcie turnieju w jednym dokumencie biletu komunikacyjnego, potwierdzenia rezerwacji hotelu oraz ubezpieczenia zdrowotnego.

Według szacunków ekspertów, w czerwcu 2012 roku w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 do Polski może przybyć od 800 tysięcy do 1 miliona gości z całej Europy. Dla zdecydowanej większości będzie to pierwszy kontakt z naszym krajem. Dlatego kwestią kluczową jest zapewnienie gościom jak najbardziej komfortowych warunków pobytu i podróżowania po Polsce – ma to bezpośredni wpływ na pozytywne wrażenia, a co za tym idzie, na możliwość zmiany wizerunku kraju w Europie.

Kibice, wybierający się do Polski w 2012 roku, z pewnością zadawać będą sobie 3 podstawowe pytania:

  • jak będę mógł się przemieszczać w Miastach-Gospodarzach i pomiędzy nimi?
  • gdzie będę spać?
  • czy na pewno będę miał dostęp do usług medycznych na podstawie ubezpieczenia zdrowotnego?

Aby ułatwić i uprzyjemnić kibicom pobyt w Polsce, spółka PL.2012 wraz z partnerami przygotowań Polski do Euro 2012, pracuje nad wdrożeniem produktu o nazwie Polish Pass. Będzie to rozwiązanie integrujące w sobie następujące elementy: bilet na transport miejski w Miastach-Gospodarzach, bilet na transport pomiędzy Miastami-Gospodarzami, potwierdzenie rezerwacji hotelu oraz ubezpieczenie zdrowotne.

Polish Pass będzie można nabyć w Internecie. Zakładana jest możliwość personalizacji produktu w zależności od indywidualnych potrzeb osoby planującej pobyt w Polsce.
Obecnie trwają rozmowy operacyjne z potencjalnymi partnerami projektu właściwymi dla jego zakresu: podmiotami transportowymi, portalami rezerwacyjnymi oraz ubezpieczycielami.

Rolą spółki PL.2012 w projekcie jest koordynacja prac partnerów. Spółka nie będzie emitentem ani właścicielem produktu.
Prace nad projektem trwają już od ponad roku.