Cała treść

Silesia: Telefonem kupisz bilet

Od wczoraj podróżujący w aglomeracji katowickiej mogą kupić strefowe bilety aglomeracyjne za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych. Przewozy Regionalne, jako największy przewoźnik kolejowy w Polsce nawiązał współpracę ze spółką CallPay, operatorem płatności mobilnych.

Transakcji można dokonać niezależnie od sieci GSM, posiadanego modelu telefonu oraz bez instalacji specjalnego oprogramowania w telefonie. – „Pilotażowo wybraliśmy Śląsk ze względu na specyfikę regionu tj. dużą liczbę osób wybierających codziennie kolej i podział aglomeracji katowickiej na czytelne strefy” – argumentuje Anna Lenarczyk, dyrektor pionu handlowego Przewozów Regionalnych.

– „Przygotowany system jest przede wszystkim prosty w obsłudze. Co więcej jest uniwersalny i elastyczny, co pozwoli nam w przyszłości na szybkie wdrożenie do sprzedaży innych usług. System CallPay standardowo umożliwia wnoszenie opłat np. za komunikację miejską, parkingi, czy też za przejazdy taksówkami. Naszym celem jest rozwój usługi w taki sposób, aby umożliwić mieszkańcom jednolity i alternatywny sposób zapłaty” – tłumaczy Krzysztof Pawlicki, dyrektor rozwoju CallPay Sp. z o.o.