Cała treść

Pobór opłat drogowych w Portugalii z Kapschem

Kapsch TrafficCom wdroży nowoczesny elektroniczny system poboru opłat działający w warunkach wielopasmowego, swobodnego przepływu ruchu. Obejmie on nowe odcinki portugalskich dróg głównych o łącznej długości 520 km. System tworzony dla portugalskiego operatora ASCENDI będzie wdrażany etapami od połowy października 2011 do października 2013 roku.

Przez dwa lata Kapsch TrafficCom zainstaluje 38 stacji poboru opłat na potrzeby nowego elektronicznego systemu, umożliwiającego pobór opłat w warunkach wielopasmowego, swobodnego przepływu ruchu. Rozwiązanie to wyeliminuje konieczność budowy manualnego systemu poboru opłat. W przyszłości, płatności za przejazd będą pobierane elektronicznie od wszystkich pojazdów korzystających z nowych odcinków sieci dróg głównych o łącznej długości 520 km. Kapsch zapewni także obsługę techniczną i konserwację systemu przez pięć kolejnych lat.

"Portugalia jest dla nas interesującym rynkiem już od dawna. Dla przykładu, wiele lat temu Kapsch zmienił istniejący elektroniczny system poboru opłat w Portugalii tak, by był kompatybilny z pozostałymi krajami europejskimi. Obecnie w rękach portugalskich kierowców znajduje się około 450 tys. urządzeń pokładowych. Gwarantują one płynne współdziałanie z innymi systemami", mówi Michael Gschnitzer, Dyrektor Sprzedaży Kapsch TrafficCom AG.

Wraz z ASCENDI, drogami koncesyjnymi zarządza łącznie siedem ściśle współpracujących podmiotów. Ich grupa jest odpowiedzialna za zarządzanie ponad 1370 km sieci drogowej w Portugalii.