Cała treść

Obliczanie kosztów przejazdu w viaToll

Liczba pojazdów zarejestrowanych w elektronicznym systemie viaTOLL systematycznie rośnie – na początku lutego 2012 r. wynosi już 700 tys.  aut. Dla kierowców, którzy chcą dokładnie zaplanować koszt swoich przejazdów dostępny jest moduł e-myto Emapy.

Emapa, dostawca map cyfrowych,  wprowadził na rynek aplikację z modułem e-myto, który umożliwia obliczenie kosztów tras według uaktualnianych cen, wynikających z obowiązującego e-myta. Co więcej moduł pozwala na zakreślenie trasy, pokazując automatycznie odcinki objęte systemem, równocześnie prezentując trasę alternatywną, umożliwiającą ominięcie wszelkich opłat. Za pomocą tejże nowinki, można także generować dokładne raporty z tras, które uwzględniać będą zarówno opłaty drogowe, jak i koszty, związane z eksploatacją pojazdu. Wszelkie rozwiązania, które posiadają w sobie ów moduł, zostały wyposażone także w dane mapowe z czerwca 2011 roku, a więc dane najnowsze. Dzięki temu, wszystkie aplikacje prezentują również nowe odcinki dróg, które na starszych wersjach się nie pojawiają. Jak przystało na spółkę Emapa, ich produkty, jak zawsze, umożliwiają korzystanie z długiej listy innych funkcji, które znacząco ułatwiają zarządzanie flotą. Za sprawą tych możliwości, łatwo można dowiedzieć się ile dokładnie wyniosą wszelkie koszty, czekające na kierowców na danej trasie.

System viaTOLL działa w Polsce od 3 lipca br. Od maja, gdy próbnie uruchomiono system, do oficjalnej premiery, która odbyła się 3 lipca, zarejestrowano w nim 308 tys. pojazdów. W ciągu następnych 15 dni do systemu dołączyło dalszych 100 tys. aut. Kolejna bariera – pół miliona rejestracji – została przekroczona 2 września. W połowie listopada osiągnęła poziom 607 tys., zaś na przełomie stycznia i lutego 2011 r. sięgnęła liczby 700 tys.

(Źródło: viatoll.org.pl)