Cała treść

Czasomierze w Piotrkowie

W połowie 2011 r. na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego zainstalowano pierwsze czasomierze sygnalizacji świetlnej. W tym roku na piotrkowskich skrzyżowaniach pojawią się kolejne czasomierze. Ich liczba będzie uzależniona od kosztów oraz od środków posiadanych przez MZDiK. Koszt wyposażenia jednego skrzyżowania w takie urządzenie wynosi 1,5 tys. zł

Zgodnie z zapowiedziami Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w tym roku na piotrkowskich skrzyżowaniach pojawią się kolejne czasomierze (pierwsze zostały zainstalowane 14 czerwca 2011 r. ). To urządzenia, które wyświetlają czas, jaki pozostał do zmiany świateł. Rozwiązanie takie zostało zastosowane 14 czerwca na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Armii Krajowej, usprawniło ruch na skrzyżowaniu  i spotkało się z aprobatą mieszkańców miasta.

– Dzięki zegarowi kierowcy szybciej ruszają ze skrzyżowania, wiedzą też ile mają jeszcze czasu do zmiany świateł. W efekcie więcej samochodów przejedzie na jednej zmianie świateł – chwali rozwiązanie pan Marcin, kierowca.

Dlatego MZDiK zdecydował o kolejnych inwestycjach w czasomierze. Ich liczba będzie uzależniona od kosztów oraz od środków posiadanych przez MZDiK.
– Planujemy zainstalować nowe zegary na odcinku aleje Sikorskiego – aleje Piłsudskiego – aleje Kopernika, czyli na tzw. dwupasmówce. W tej kwestii musi się jeszcze wypowiedzieć Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – zaznacza Krzysztof Byczyński, dyrektor MZDiK. – Pod uwagę bierzemy skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza oraz aleje Sikorskiego-Kostromska –  informuje Krzysztof Byczyński.

(Źródło: http://www.piotrkow.pl/)