Cała treść

Doświetlane przejścia dla pieszych w Płocku

Miejski Zarząd Dróg zaprezentował dziś program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Płocku. Program “Jasno i bezpiecznie” został stworzony głównie z myślą o pieszych (doświetlanie przejść dla pieszych), ale znajdują się w nim także istotne nowinki dla kierowców.

Od lewej: Cezary Lewandowski Zastępca Prezydenta ds. rozwoju i inwestycji, Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka, Piotr Gryszpanowicz dyrektor MZD Płock.

Program “Jasno i bezpiecznie” został zaprezentowany dziennikarzom podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Zastępcy Prezydenta ds. rozwoju i inwestycji Cezarego Lewandowskiego. Podczas konferencji dyrektor MZD Piotr Gryszpanowicz podpisał z Tomaszem Sobczykiem dyrektorem pionu sprzedaży i marketingu ELGO Lighting Industries S.A. umowę rocznego, nieodpłatnego użyczenia zestawu hybrydowego SUNWIND, który będzie testowany do doświetlenia przejścia dla pieszych przy ul. Dobrzykowskiej.

Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Płocku “Jasno i bezpiecznie” zakłada:
– wzorcowe doświetlenie i oznakowanie 12 przejść dla pieszych,
– montaż urządzeń podnoszących bezpieczeństwo ruchu drogowego w wielu punktach miasta (bariery dla pieszych na drogach dwujezdniowych, słupki blokujące U-12c, aktywne znaki drogowe D6),
– budowę systemów dyscyplinowania kierowców na 4 ulicach Płocka,
– zmianę organizacji ruchu i geometrii 7 skrzyżowań,
– nowe rozwiązania BRD podnoszące bezpieczeństwo w pobliżu płockich szkół,
– montaż hybrydowego oświetlenia drogowego w technologii LED,
– wprowadzenie automatycznego sterowania płockich lamp drogowych,
– budowę oświetlenia drogowego ulic na Winiarach i Międzytorzu.

Realizacje zadań przedstawionych w programie “Jasno i bezpiecznie” planowane są na ten rok. Do końca lutego zacznie funkcjonować automatyczne sterowanie włączania i wyłączania oświetlenia ulicznego w Płocku z wykorzystaniem zegara astronomicznego. Realizacja instalacji i montażu urządzeń BRD jest uzależniona od warunków pogodowych i w niektórych przypadkach od procedur przetargowych.

(Źródło: MZD Płock)