Cała treść

Filmy o S17

Trwa budowa 67-kilometrowego odcinka trasy S17 od Kurowa do obwodnicy Piask. W Internecie dostępne są dwa filmy przedstawiające historię inwestycji oraz animację przedstawiającą trasę po zakończeniu jej budowy.

Trasa S17, która będzie biegła od Warszawy, przez Lublin do wschodniej granicy kraju na wysokości Zamościa, jest obecnie realizowana na odcinku od Kurowa do obwodnicy Piask. Odcinek o długości 66,8 km została podzielony na 5 kontraktów. Powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu, każdy z nich o szerokości 3,5 metra w każdym kierunku i rezerwą pod trzeci. Ponadto pomiędzy węzłami Dąbrowica i Lubartów będą wybudowane trzy pasy ruchu.  Zakres prac obejmuje budowę ponad 69 km drogi ekspresowej (uwzględniając wszelkie łączniki i fragment S19) oraz ponad 11 km dróg klasy GP i G, 79 obiektów inżynierskich, 66 przejść dla zwierząt (dużych, średnich i małych), ponad 130 km dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny, ponad 60 km ekranów przeciwhałasowych.

W Internecie można znaleźć dwa ponad 8-minutowe filmy, które przybliżają historię trasy. Pierwszy z nich przedstawia trasę jako calość – jej przebieg, budowę, szczegóły konstrukcyjne, parametry, koszty i inne. Drugi film pokazuje wgląd estakady na wysokości Bystrzycy.

– W filmie znalazły się unikalne animacje przedstawiające wygląd S17 po ukończeniu inwestycji. Po raz pierwszy przedstawiamy wirtualny przejazd przez kilometrową estakadę nad doliną Bystrzycy – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mocną stroną filmu jest duża liczba zdjęć, w tym ujęć lotniczych. Z lotu ptaka można zobaczyć, jak powstaje najważniejsza dla regionu droga. Film zawiera bardzo dużo zdjęć i pokazuje trasę S17 z lotu ptaka i obfituje w różne szczegóły bezpośrednio nie związane z budową trasy.

– Sporo uwagi w filmie poświęcamy także ochronie środowiska, szczególnie na odcinku przejścia przez dolinę Bystrzycy – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Filmy są dostępne pod adresami:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120216/NEWS01/852959592

oraz

http://www.youtube.com/watch?v=_p5Cyb90rtk&feature=player_embedded