Cała treść

1,5 tys. rowerów w Krakowie

Kraków chce rozbudować sieć miejskich wypożyczalni rowerów. W tym celu ogłoszono przetarg na operatora, który będzie zarządzał systemem miejskich jednośladów. Termin składania wniosków o zawarcie umowy koncesji mija 26 marca.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poszukuje firmy, której zadaniem będzie wdrożenie i uruchomienie usługi pod nazwą Krakowski Rower Miejski. W pierwszym etapie zakłada się, że system będzie się składał z 15 stacji i 150 rowerów. W dalszej kolejności usługa ma być rozbudowana do min. 30 stacji i 300 rowerów. Docelowo, do końca 2015 roku, system ma się składać z min. 150 stacji i 1,5 tys. rowerów.

Miejskie wypożyczalnie rowerów mają być prowadzona w formie koncesji. Oznacza to, że koncesjonariusz będzie miał prawo wyłączności do zysku z wypożyczania jednośladów oraz z umieszczanych na nich reklam. Dodatkowo nowy operator będzie mógł korzystać z istniejących obecnie stacji bazowych oraz rowerów wchodzących do systemu bikeone.pl. Umowa koncesji ma obowiązywać 10 lat.

Więcej informacji na temat przetargu na prowadzenie systemu Krakowski Rower Miejski można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Źródło: Magiczny Kraków