Cała treść

Warszawski Rower Publiczny

Zarząd Transportu Miejskiego poszukuje operatora, który uruchomi i będzie obsługiwał „Warszawski Rower Publiczny”, czyli system bezobsługowych wypożyczalni jednośladów. Oferty można składać do 16 kwietnia br.

Zadaniem wybranej firmy będzie m.in. zaprojektowanie rowerów, stojaków i strony internetowej „Warszawskiego Roweru Publicznego”, umożliwiającej zawieranie umów i dokonywanie opłat za wypożyczenie, oraz uruchomienie i eksploatacja całego systemu. Umowa z wykonawcą zostanie zawarta do końca listopada 2016 roku. Kryterium wyboru będzie cena. O zamówienie mogą się starać jedynie firmy, które w okresie ostatnich dwóch lat zarządzały „flotą” przynajmniej 1000 rowerów.

W stolicy powstanie 125 wypożyczalni na ponad 2000 rowerów. Modułowe stojaki staną przy stacjach metra i ważnych węzłach komunikacyjnych oraz w pobliżu kampusów uczelnianych. Pierwsze rowery będzie można wypożyczyć prawdopodobnie już w połowie br. roku w 55 bezobsługowych wypożyczalniach, które pojawią się m.in. na Ursynowie (przy stacji Ursynów i Stokłosy oraz na ul. Anody w sąsiedztwie SGGW), na Bielanach i w Śródmieściu.

Wypożyczenie roweru na krótki okres (do 20 minut) będzie całkowicie bezpłatne – jednak pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania w systemie. Za dłuższy okres wypożyczenia trzeba będzie już zapłacić –  1 zł za pierwsze 40 minut korzystania (okres liczony od 21 minuty do godziny), 3 zł za drugą godzinę i 5 zł za trzecią. Każda następna godzina wypożyczenia będzie kosztowała 7 zł.

Źródło: ZTM Warszawa