Cała treść

Od lipca 2880 km w viaToll

System viaTOLL czekają kolejne rozszerzenia. Pierwsze już od lipca. Do 2014 roku płatne będzie 2880 km autostrad i dróg ekspresowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w grudniu wydała firmie Kapsch instrukcję modyfikacji sieci dróg, które mają zostać objęte płatnościami.

Jesteśmy przygotowani na podstawie instrukcji, które dostajemy od GDDKiA, do rozbudowy systemu. Do końca lipca będzie to 340 km, a do końca roku ok. 600 km. A w kolejnych latach ok. 1000 km rocznie. Jesteśmy na to przygotowani – zapewnia Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services, operatora systemu viaTOLL.

Obecnie system obejmuje blisko 650 km autostrad, ponad 550 km dróg ekspresowych oraz ok. 370 km dróg krajowych. Po tegorocznym rozszerzeniu sieć dróg płatnych obejmie łącznie ok. 1900 km.

Cieszymy się, że system będzie się rozwijał. Kibicujemy drogowcom, żeby jak najszybciej mogli doprowadzić drogi do standardów, które pozwolą na zainstalowanie systemu poboru opłat – mówi Marek Cywiński.

Operator zapowiada, że wraz z rozszerzeniem systemu viaTOLL rozbudowywana będzie również sieć dystrybucji punktów doładowania kont. W sumie powstanie ok. 20 nowych punktów dystrybucji.