Cała treść

Autostrada Polska – targi w Kielcach

Jutro, 8 maja, w kieleckim centrum wystawowym Targi Kielce rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA . Osiemnastej edycji imprezy będą towarzyszyć Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO oraz Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD.

XVIII edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA odbędzie się w Targach Kielce od 8 do 11 maja 2012. AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD i TRAFIC-EXPO to miejsce, gdzie znaleźć można każdego roku wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki – wystawcy prezentują sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych; oznakowanie; rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego. Na stoiskch wystawienniczych można zobaczyć prezentacje systemów zarządzania ruchem oraz systemów bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne oraz niezwykle ważne technologie ochrony środowiska. Pełną gamę usług i ofert przygotowują także licznie obecne firmy projektowe i wykonawcze z branży budownictwa drogowego.
Na zwiedzających, oprócz najnowoczesniejszego sprzetu, czeka w tym roku bogaty panel konferencji branżowych. Do pogłębienia wiedzy na temat m.in. zabezpieczeń antykorozyjnych stalowych konstrukcji mostowych, podłóż i fundamentów budowli drogowych, znowelizowanych zasad obrotu kruszywami. Podjęte zostaną zagadnienia związane z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży drogowo-mostowej oraz budową i utrzymaniem sieci drogowej, a także bezpieczeństwem technicznym maszyn budowlanych i żurawi. Do udziału w konferencjach zapraszają organizatorzy m.in: Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, firmy INORA, VIACON POLSKA, TOMMMEDIA, BLL, Magazyn „Autostrady” oraz Targi Kielce.
Tegoroczną edycję targów wzbogacą Wybory Samochodu Dostawczego Roku. Cztery czołowe wydawnictwa transportowe wspólnie wybiorą najlepszy na polskim rynku Samochód Dostawczy Roku. W tym roku będą to furgony o DMC 3,5 t w wersjach jak największych pod względem objętości nadwozia i z silnikami Euro 5.Przetestowane zostaną najnowocześniejsze i najbardziej wydajne pojazdy tej klasy. Zapraszamy wszystkich fascynatów nieco większych czterech kółek
AUTOSTRADA-POLSKA objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa oraz Głównego Inspektora Pracy.