Cała treść

Rewolucja Google, samo – jeżdżący samochód na ulicach Kalifornii

W lutym Google otrzymało zgodę na przeprowadzenie, na publicznych drogach testu swojego samo – jeżdżącego samochodu. Samochód wyjechał na ulice Santa Clara (Kalifornia) w marcu, na jego pokładzie znajdował się niewidomy – Steve Mahan. Pojazd Google obserwując sytuację na drodze za pomocą radaru i kamer zabrał swojego pasażera do restauracji Taco Bell i pralni. To mogłoby odmienić całkowicie moje życie, dając mi niezależność – mówił Steve Mahan podczas jazdy testowej.

Samochód Google to nic innego jak komputer na kołach. Wyposażony jest w laser, który znajduje się na dachu i generuje trójwymiarowe, szczegółowe mapy otoczenia. Na przednim i tylnym zderzaku znajdują się cztery czujniki odległości, dzięki którym samochód może poradzić sobie z szybkim ruchem na autostradach. Ponadto posiada kamerę w okolicy lusterka wstecznego, która wykrywa sygnalizację świetlną, GPS oraz wiele innych urządzeń, które umożliwiają określenie lokalizacji pojazdu oraz śledzenie jego ruchów.
Google Car to technologia, która może nie tylko poprawić jakość życia osób niepełnosprawnych, ale też zrewolucjonizować transport poprzez zmniejszenie liczby wypadków, zużycie paliwa oraz zwiększenie płynności przejazdów na drodze.

Jak działa Google Car

(Źródło: www.youtube.com)

 

Testy Google Car na ulicach Santa Clara w Kalifornii

(Źródło: www.youtube.com)