Cała treść

Systemy wypożyczania Miejskiego Roweru Publicznego będą kompatybilne

Jeden system jest, a drugi ruszy w sierpniu. Z pewnością wszystkich miłośników rowerów ucieszy wiadomość, że wypożyczalnie Veturilo i Bemowo Bike będą ze sobą kompatybilne. Porozumienie w tej sprawie, 29 czerwca, podpisał dyrektor ZTM – Leszek Ruta, zastępca burmistrza Bemowa – Krzysztof Zygrzak oraz prezes spółki Nextbike Polska – Tomasz Wojtkiewicz. Dzięki temu rozwiązaniu warszawscy cykliści, od sierpnia będą mogli korzystać zarówno z 11 wypożyczalni działających już w dzielnicy Bemowo pod szyldem Bemowo Bike (zlokalizowanych m.in. przy ratuszu oraz na pętlach Stare Bemowo, Nowe Bemowo i przy ul. Połczyńskiej), jak i z 55 wypożyczalni Veturilo, które zostaną uruchomione w sierpniu przez Zarząd Transportu Miejskiego i powstaną w centrum stolicy, na Ursynowie i Bielanach.
Wszystko dzięki determinacji ZTM i władz Bemowa oraz woli współpracy ze strony operatora obydwu systemów, czyli spółki Nextbike Polska.
Skorzystają na tym miłośnicy jednośladów – będą mieli do dyspozycji większą liczbę punktów i nie będą już ograniczeni terytorialnie do miejsc, w których funkcjonują poszczególne systemy. Rower wypożyczony na Bemowie, będzie można przypiąć do stojaków Veturilo ustawionych np. w centrum, a użytkownicy Veturilo będą mogli zwrócić pojazdy na Bemowie.
To nie wszystko. Osoby zarejestrowane w jednym systemie, będą mogły bez przeszkód i bez powtórnej rejestracji (wystarczy zaakceptowanie dodatkowego regulaminu) wypożyczać rowery w drugim. Oczywiście pod warunkiem uiszczenia opłat zgodnych z taryfą danego systemu.
Stawki za dwie pierwsze godziny wypożyczenia pojazdu zostaną ujednolicone. Zarówno w przypadku Veturilo, jak i Bemowo Bike pierwszych 20 minut jazdy otrzymujemy gratis. Za kolejne 40 minut wypożyczenia roweru zapłacimy przysłowiową „złotówkę”, a za drugą godzinę – 3 złote.
Różnice w opłatach pojawią się przy dłuższych wypożyczeniach. Za każdą kolejną godzinę jazdy rowerem wypożyczonym na Bemowie trzeba będzie zapłacić 4 złote. W przypadku systemu ZTM, preferującego krótsze podróże – trzecia godzina będzie kosztowała – 5 zł, a czwarta i kolejna – 7 zł.

(Źródło: www.ztm.waw.pl)