Cała treść

Veturilo na Pradze

W marcu 2012 roku, na Pradze zostanie ustawionych co najmniej 13 wypożyczalni rowerów Veturilo, które pomieszczą ponad 180 rowerów. Sieć wypożyczalni rowerowych w prawobrzeżnej części Warszawy została zaprojektowana tak, aby osoby, które w swojej codziennej podróży przejeżdżają przez Pragę mogły – w niezbyt odległym od centrum miasta punkcie – przesiąść się na rower.
Wypożyczalnie zostaną ustawione m.in. przy rondzie Waszyngtona, u zbiegu al.  Zielenieckiej i ulicy Grochowskiej (w sąsiedztwie Teatru Powszechnego), w okolicach Parku Praskiego, Urzędu Dzielnicy Praga Północ, Dworca Wschodniego i Dworca Wileńskiego. Stacje rowerowe pojawią się także przy zoo, zarówno od strony mostu Gdańskiego, jak i ulicy Ratuszowej.
Wypożyczalnie rowerów od początku były planowane także na Pradze. Warszawski system wypożyczalni rowerów Veturilo uruchamiany jest w dwóch etapach. W sierpniu br., Veturilo zadebiutuje na Bielanach, Ursynowie i w Wilanowie. Łącznie będzie to 57 stacji na ponad tysiąc rowerów. W marcu przyszłego roku pojawi się kolejnych 70 stacji rowerowych i 1100 rowerów, w tym 13 wypożyczalni zostanie zlokalizowanych na Pradze. Wiosną 2013 roku wielbiciele jednośladów będą mieli do dyspozycji łącznie 2100 rowerów, które będą mogli wypożyczyć w 127 punktach w mieście.

(Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie)