Cała treść

XXIII Konferencja ESV

Kolejna edycja spotkań w ramach Międzynarodowej Konferencji Technicznej ESV poświęcona zwiększeniu bezpieczeństwa pojazdów, odbędzie się w dniach 27-30 maja 2013 r. w centrum wystawienniczym Coex Convention Center w Seulu (Korea). Konferencje w ramach cyklu ESV to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się innowacyjnymi osiągnięciami z zakresu bezpieczeństwa pojazdów silnikowych.
Konferencje ESV odbywają się od 1970 roku. Do 1994 roku organizowane były pod nazwą Międzynarodowa Konferencja Techniczna dotycząca eksperymentalnych pojazdów bezpiecznych (Experimental Safety Vehicles – też w skrócie ESV). Międzynarodowy program ESV został zainicjowany w 1970 roku przez Komitet NATO d/s Wyzwań Stojących przed Współczesnym Społeczeństwem i jest sponsorowany przez Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration – NHTSA) Ministerstwa Transportu USA (US Department of Transportation – DOT).
W programie aktywnie uczestniczą następujące kraje: Australia, Niemcy, Włochy, Japonia, Holandia, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii, Szwecja, Kanada, Francja, Polska, Korea Południowa oraz USA. Początkowo celem programu było opracowanie konstrukcji eksperymentalnych pojazdów bezpiecznych dla podniesienia poziomu wiedzy w inżynierii bezpieczeństwa pojazdów oraz stworzenie forum wymiany informacji technicznej między głównymi uprzemysłowionymi krajami świata. Po pewnym czasie cel ten został rozszerzony również na inne zagadnienia konstrukcji pojazdów poprawiające bezpieczeństwo ich poruszania się po drodze.
Konferencja ESV, która odbywa się co 2 – 3 lata jest jedną z najważniejszych technicznych konferencji międzynarodowych. Zapewnia unikalne forum zwracające uwagę na szeroki zakres zagadnień bezpieczeństwa pojazdów drogowych i badań na ten temat. Uczestniczą w niej przedstawiciele władz państwowych, przemysłu i społeczności naukowo-badawczych.

(Źródło: Instytut Transportu Samochodowego)