Cała treść

Night Power w Łomży

18 sierpnia 2012 roku w Łomży odbyła się kolejna edycja cyklu Night Power 2012 Grand Prix, która zgromadziła blisko 60 kierowców i rzeszę widzów.
Night Power ma celu promocję alternatywnych i bezpiecznych wyścigów na popularnym dystansie 1/4 oraz 1/8 mili, które organizowane są na zamkniętych i specjalnie przygotowanych odcinkach dróg publicznych. Jednocześnie impreza służy poprawie bezpieczeństwa na drogach, wpisując się w światowy program poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłoszony przez ONZ. Seria wyścigów Night Power połączona jest także z dodatkowymi wydarzeniami tematycznymi. Dla obserwatorów sportowych zmagań przewidziano szereg atrakcji, w tym wystawę aut zabytkowych, konkursy z nagrodami, koncerty oraz pokazy kaskaderów.
Impreza zorganizowana w Łomży była trzecią z serii Night Power 2012. Wcześniej imprezy odbywały się w Płocku oraz Olsztynie. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku Instytut Transportu Samochodowego zaprezentował symulator dachowania, czyli urządzenie, w którym pasażerowie sprawdzają działanie pasów bezpieczeństwa w trakcie pozorowanego dachowania pojazdu.

(Źródło: Instytut Transportu Samochodowego)