Cała treść

Jak dojadę do…?

Przemieszczanie się po obcym mieście komunikacją publiczną to nie lada wyzwanie. Dziś pytanie „Jak dojechać do…?” można zadać portalowi jakdojade.pl. To jeden z ciekawych e-biznesów, które rozwinęły się i działają z powodzeniem dzięki Programowi Innowacyjna Gospodarka. Z portalu poznańskiej spółki City-nav mogą korzystać mieszkańcy dwunastu miast i aglomeracji. Portal umożliwia szybkie znalezienie połączenia komunikacyjnego między wskazanymi lokalizacjami w Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu oraz miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i Trójmiasta. Oblicza też czas przejazdu i koszty biletów.
W ramach projektu twórcy serwisu podpisali umowy z przedsiębiorstwami zarządzającymi komunikacją publiczną w miastach, dzięki czemu platforma, podając informacje, bierze pod uwagę prowadzone roboty drogowe, a także rozkłady linii specjalnych. Innowacyjna e-usługa uwzględnia również trasy piesze, pozwalające omijać przeszkody wydłużające czas przejazdu komunikacją miejską. Dzięki aplikacjom mobilnym z serwisu można korzystać także na smartfonach i w telefonach komórkowych.
Aplikacja Jakdojade na system Android została nagrodzona w branżowym konkursie Generation Mobile 2012. Prezes zarządu spółki City-nav, Bartosz Burek, zapowiada dalszy rozwój spółki, nie tylko poprzez rozszerzanie usługi na kolejne miasta: ‘’Dążymy do tego, by marka Jakdojade.pl stała się standardem w planowaniu podróży komunikacją miejską. Myślimy także o wdrożeniach poza granicami Polski i zdobywaniu tam nowych użytkowników’’ – mówi.
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich projektu „Jakdojade.pl – Rozbudowa innowacyjnego planera podróży komunikacją miejską” wyniosło 155,3 tys. zł. Wartość całego projektu to 222,4 tys. zł.

(Źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego)