Cała treść

Już za miesiąc obędzie się XIX Światowy Kongres ITS w Austrii

W dniach 22-26 października br. odbędzie się w Wiedniu XIX Światowy Kongres ITS. Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmi ‘’ Smarter on the way’’.  Organizatorzy kongresu zapowiadają, że zgodnie z mottem, poruszane podczas prelekcji tematy będą oscylować wokół kwestii dostępności inteligentnych systemów transportowych dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Przedstawicielem ITS POLSKA na kongresie będzie Krzysztof Modelewski. Redakcja ”Przeglądu-ITS” zaprasza do zapoznania się z relacją oraz fotorelacją z tego wydarzenia na początku listopada.

Podczas tegorocznego już XIX Światowego Kongresu ITS wygłoszonych będzie około 1000 referatów, w tym po raz pierwszy odbędą się sesje poświęcone strategii. Na powierzchni 15 000 metrów kwadratowych rozsiane będą stoiska ponad 300 wystawców, na których uczestnicy kongresu będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z całej branży ITS. Swój udział w kongresie potwierdziło już 8 tysięcy gości z ponad 60 krajów na świecie. Tematyka referatów będzie obejmować m.in.: zintegrowane bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, interoperacyjność usług multimodalnych na rzecz mobilności, inteligentną infrastrukturę, zrównoważenie i energooszczędność ruchu drogowego etc.
Odbywająca się w ramach kongresu wystawa zaprezentuje technologie i usługi, które zmieniają oblicze dzisiejszego transportu. Wystawa będzie otwarta dla szerokiej publiczności 24 października b.r., organizatorzy chcą w ten sposób pokazać użytkownikom ruchu drogowego jakie można czerpać korzyści z  zastosowania Inteligentnych Systemów Transportowych.
Organizatorami kongresu są ERTICO – ITS Europe, Komisja Europejska, ITS America, ITS Asia-Pacific oraz gospodarz – Federalne Ministerstwo Transportu, Innowacji i Technologii w Austrii a także ITS Vienna. Wstępny program kongresu dostępny tutaj. Następny Światowy Kongres ITS odbędzie się Tokio, w dniach 14-18 października 2013r.

XIX Światowy Kongres ITS w Wiedniu

(Źródło: www.youtube.com)