Cała treść

X Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

W dniach 10 – 12 października br. odbędą się X Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego. Jest to największa impreza tej branży w Europie Środkowo – Wschodniej. Z roku na rok targi TRANSEXPO wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród wystawców, ale także zwiedzających i specjalistów. Współorganizatorem wydarzenia jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej z Warszawy. Po raz trzeci w ramach targów odbędzie się Salon Wyposażenia Stacji Kontroli Pojazdów MOTO-TECH. To specjalistyczna wystawa dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie stacji diagnostycznych. Jak na razie na liście wystawców znajduje się ponad 140 firm z Polski, Niemiec, Belgii, Austrii, Czech, Turcji, Włoch, Francji, Hiszpanii, Holandii i Szwecji. Pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego i międzymiastowego, auta turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, części zamienne oraz elementy wyposażenia tych pojazdów to tylko niewielka część tego, co prezentowane jest na kieleckiej wystawie.
Jak co roku podczas TRANSEXPO czołowe firmy pokażą pojazdy nowej generacji gwarantujące najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. W halach Targów Kielce zobaczyć będzie można pojazdy, wyposażenie i infrastrukturę związana z przewozem pasażerów.
W związku z targami 9 października odbędzie się Konferencja IGKM, w tym roku pod hasłem „2025 = PTx2 – strategia UITP dla komunikacji publicznej w polskich uwarunkowaniach”. Więcej informacji na temat imprezy tutaj.