Cała treść

Swing Duo wyjechał na trasę

W poniedziałek, 15 października tramwaj typu 120 Na Swing Duo wyjechał w swój pierwszy kurs. Jest to pierwszy tramwaj dwukierunkowy, który będzie jeździł po Warszawie w ruchu liniowym od 1975 roku.
W ramach umowy z firmą PESA Bydgoszcz Holding SA 6 ze 186 tramwajów wyprodukowanych zostało fabrycznie jako dwukierunkowe. Tramwaje te będą docelowo obsługiwać trasę tramwajową na trasie Mostu Marii Skłodowskiej – Curie.
Spółka odebrała już wszystkie tramwaje typu 120 Na Swing Duo. Tramwaje te będą w najbliższych dniach  włączane do ruchu.

O Swingu Duo

Tramwaje Swing Duo są całkowicie niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane (część pasażerska i kabina motorniczego). W każdym tramwaju znajdują się dwa automaty biletowe oraz monitoring wizyjny  obejmujący całe wnętrze części pasażerskiej.
Nowe wagony są także wyposażone w nowoczesny System Informacji Liniowej wraz z systemem zapowiedzi głosowych oraz 6 monitorów LCD dostosowanych do wyświetlania reklam. Tramwaje mają 30,12 m długości, zdolność przewozową 200 osób, w tym 28 na miejscach siedzących.
Dwukierunkowe Swingi Duo są wyposażone w dwie kabiny motorniczego i drzwi po obu stronach wagonu. W sumie tramwaj ma 4 pary drzwi dwuskrzydłowych i jedną parę drzwi pojedynczych (przy każdej kabinie motorniczego). Dzięki tym rozwiązaniom technicznym tramwaj może zawracać bez klasycznej pętli.

(Źródło: Urząd m.st. Warszawy)