Cała treść

XIX Światowy Kongres ITS w Austrii rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek

22 października br. rozpocznie się w Wiedniu XIX Światowy Kongres ITS, który potrwa do 26 października br. Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmi ‘’ Smarter on the way’’.  Organizatorzy kongresu zapowiadają, że zgodnie z mottem poruszane podczas prelekcji tematy będą oscylować wokół kwestii dostępności inteligentnych systemów transportowych dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Przedstawicielem ITS POLSKA na kongresie będzie Krzysztof Modelewski. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją oraz fotorelacją  z tego wydarzenia na początku listopada.
Podczas tegorocznego już XIX Światowego Kongresu ITS wygłoszonych będzie około 1000 referatów, w tym po raz pierwszy odbędą się sesje poświęcone strategii. Na powierzchni 15 000 metrów kwadratowych rozsiane będą stoiska ponad 300 wystawców, na których uczestnicy kongresu będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z całej branży ITS. Swój udział w kongresie potwierdziło 8 tysięcy gości z ponad 60 krajów na świecie. Tematyka referatów będzie obejmować        m. in. : zintegrowane bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, interoperacyjność usług multimodalnych na rzecz mobilności, inteligentną infrastrukturę, zrównoważenie i energooszczędność ruchu drogowego etc.
Odbywająca się w ramach kongresu wystawa zaprezentuje technologie i usługi, które zmieniają oblicze dzisiejszego transportu. Wystawa będzie otwarta dla szerokiej publiczności 24 października b.r., organizatorzy chcą w ten sposób pokazać opinii publicznej jakie może czerpać korzyści z  zastosowania Inteligentnych Systemów Transportowych.
Organizatorami kongresu są ERTICO – ITS Europe, Komisja Europejska, ITS America, ITS Asia-Pacific oraz gospodarz – Federalne Ministerstwo Transportu, Innowacji i Technologii w Austrii a także ITS Vienna. Następny Światowy Kongres ITS odbędzię się w Tokio. Program kongresu dostępny tutaj.

  XIX Światowy Kongres ITS w Wiedniu