Cała treść

Rozpoczął się XIX Światowy Kongres ITS w Wiedniu

W poniedziałek 22 października br. w Wiedniu rozpoczął się  XIX Światowy Kongres ITS, który potrwa do 26 października br. Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmi ‘’ Smarter on the way’’. Tematy poruszane podczas kongresu oscylują wokół kwestii dostępności inteligentnych systemów transportowych dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Przedstawicielem ITS POLSKA na kongresie jest Krzysztof Modelewski. Podczas tegorocznego już XIX Światowego Kongresu ITS wygłoszonych zostanie około 1000 referatów, w tym po raz pierwszy odbędą się sesje poświęcone strategii. Na powierzchni 15 000 metrów kwadratowych rozsiane są stoiska ponad 300 wystawców, na których uczestnicy kongresu mogą zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z całej branży ITS.  Tematyka referatów obejmuje m. in.: zintegrowane bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, interoperacyjność usług multimodalnych na rzecz mobilności, inteligentną infrastrukturę, zrównoważenie i energooszczędność ruchu drogowego etc.
Odbywająca się w ramach kongresu wystawa zaprezentuje technologie i usługi, które zmieniają oblicze dzisiejszego transportu. Wystawa będzie otwarta dla szerokiej publiczności już dzisiaj (24 października b.r.), organizatorzy chcą w ten sposób pokazać opinii publicznej jakie korzyścii może czerpać z zastosowania Inteligentnych Systemów Transportowych.
Organizatorami kongresu są ERTICO – ITS Europe, Komisja Europejska, ITS America, ITS Asia-Pacific oraz gospodarz – Federalne Ministerstwo Transportu, Innowacji i Technologii w Austrii a także ITS Vienna. Udział redakcji Przegląd-ITS był możliwy dzięki wsparciu Izby Handlowej Austrii (Wirtschaftskammer Osterreich). Następny Światowy Kongres ITS odbędzię się w Tokio. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z pierwszego dnia kongresu.

XIX Światowy Kongres ITS.

Siim Kallas - komisarz ds. transportu w Komisji Europejskiej.

Andrzej Maciejewski - zastępca dyrektora GDDKiA podczas kongresu.

Minister Maciej Jankowski oraz Przemysław Rzeźniewski z GDDKiA podczas XIX Światowego Kongresu ITS.