Cała treść

Polska partnerem strategicznym targów CeBIT 2013

Polska jest partnerem strategicznym Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CeBIT, które odbędą się w marcu 2013r. w Hanowerze. 26 października 2012r. Ministerstwo Gospodarki oraz Deutsche Messe, organizator targów CeBIT, zawarły porozumienie o współpracy.Wiceminister Dariusz Bogdan podkreślił, że partnerstwo Polski na targach CeBIT 2013 to efekt kilkuletnich starań polskiego rządu. ‘’Światowe spotkanie branży ICT w Hanowerze to dla naszych firm ogromna szansa, aby zaistnieć na rynku niemieckim. Nie traktujemy targów CeBIT jako jednorazowego przedsięwzięcia, lecz jak okazję do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw oraz  wzrostu polsko – niemieckich obrotów handlowych w obszarze nowoczesnych technologii – dodał.
Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Deutsche Messe a Ministerstwem Gospodarki, które sygnowane zostało również przez ministra Bode, oraz branżowe memorandum o współpracy  pomiędzy Niemieckim Stowarzyszeniem na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego, Telekomunikacji i Nowych Mediów (BITKOM) a Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), Polską Izbą Informatyki  i Telekomunikacji (PIIT) oraz Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych  Technologii (IZTECH).

O targach: 

Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Od 1986 r. inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, dają impuls do rozwoju branży  i ułatwiają osiągnięcie sukcesu na rynku. Targi co roku przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W 2012r. ekspozycje ponad 4200 wystawców z 70 krajów obejrzało około 312 tys. osób.

(Źródło: Ministerstwo Gospodarki)