Cała treść

Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych wystartowało

Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych otwarto w Mielcu. Nowo wybudowany ośrodek powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. (PZL Mielec) na realizację przedsięwzięcia pozyskały z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 16 mln zł. Centrum jest częścią projektu pn. „Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego na potrzeby przemysłu lotniczego”, który zostanie zakończony w drugiej połowie 2013 r. W związku z otwarciem ośrodka, PZL Mielec planują zwiększyć w przyszłym roku zatrudnienie.
Równolegle z oddaniem obiektu do użytku rozpoczęto proces wyposażania go w nowoczesną, specjalistyczną aparaturę. Dzięki najnowszym technologiom Centrum oferować będzie usługi w zakresie badań i testów w locie samolotów oraz śmigłowców.
Działalność badawczo-rozwojowa będzie polegać m.in. na przeprowadzaniu prób własności aerodynamicznych statków powietrznych, integracji ich systemów elektrycznych, nawigacyjnych oraz radiowych, czy badaniu zakłóceń elektromagnetycznych.

(Źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego)