Cała treść

Specjalny system informacji pasażerskiej na wrocławskim lotnisku

Krok od wyjścia z nowego terminala  Portu Lotniczego Wrocław zainstalowano specjalne tablice, na których podróżni mogą znaleźć informacje o godzinach odjazdu pociągów i autobusów z centrum miasta do najważniejszych miejscowości na Dolnym Śląsku. To jeden z efektów międzynarodowego projektu “Champions”. Partnerem projektu jest również Miasto Wrocław.
Projekt “Champions” to międzynarodowa inicjatywa skierowana do krajów Europy Środkowej, która ma zapewnić poprawę komunikacji w regionie i lepsze powiązanie transportu lotniczego z transportem publicznym. Na wrocławskim lotnisku podczas specjalnej konferencji wieńczącej przedsięwzięcie, spotkali się uczestnicy programu z Polski, Węgier, Ukrainy, Czech, Niemiec, a nawet Włoch.
‘’Jesteśmy przyjaznym lotniskiem nastawionym na komfort i wygodę pasażera. Chętnie wspieramy inicjatywy takie, jak projekt “Champions”. Dzięki nim podróżowanie staje się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Tablice informacyjne, pozyskane w ramach projektu, zniżki na bilety, internetowa wyszukiwarka połączeń to tylko wybrane z udogodnień, bez których dzisiaj trudno wyobrazić sobie wygodne i sprawne poruszanie się po Europie’’ – wylicza Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
W ramach programu przy wyjściu z nowego terminala ustawiono specjalny system informacji pasażerskiej opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Na dwóch tablicach elektronicznych pasażerowie znajdą teraz informacje nie tylko o godzinach odjazdu autobusu linii 406 z lotniska do centrum, lecz także informacje na temat odjazdów wybranych autobusów i pociągów z dworca PKS i PKP.

(Źródło Urząd Miejski Wrocławia)