Cała treść

Ponad 6 mln zł na komunikację miejską w Ostrołęce

Nowoczesne autobusy, modernizacja dotychczasowego taboru, 30 nowych wiat przystankowych w Ostrołęce i okolicznych gminach Lelis, Olszewo-Borki oraz Rzekuń – to tylko część udogodnień, których wdrożenie będzie możliwe dzięki pozyskanym środkom unijnym.
Umowę w sprawie dofinansowania podpisali, 27 lutego br., wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu Janina Orzełowska i prezes zarządu MZK Sp. z o.o. Ryszard Chrostowski.
Do 2015 r. MZK Sp. z o.o. wzbogaci się o dwa nowe autobusy z napędem elektrycznym i dwa kolejne z napędem tradycyjnym. Uzupełnienie taboru o sprzęt niskopodłogowy ułatwi korzystanie z komunikacji zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i rodzicom z wózkami czy osobom starszym. Planuje się także ustawienie 30 nowych wiat przystankowych oraz zakup dziesięciu elektronicznych tablic informacyjnych. Inwestycja zakłada również montaż systemu monitoringu wizyjnego, a kanał naprawczy na stacji MZK Sp. z o.o. zostanie zaadaptowany na kanał kontrolno-diagnostyczny.
Projekt realizowany w ramach RPO WM 2007-2013, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzyma unijną dotację o wartości przekraczającej 6,4 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to ponad 9,7 mln zł.

(Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)