Cała treść

Prawie 1,5 tys. nowych miejsc dla rowerów

Zarząd Transportu Miejskiego kupi nie 600, a 720 stojaków rowerowych. Dzięki oszczędnościom związanym z przesunięciem terminu uruchomienia systemu Veturilo, udało się wygospodarować środki na zakup kolejnych 120. Stołecznym cyklistom przybędzie prawie 1,5 tys. miejsc do przypięcia rowerów.
Firma, która dostarczy stojaki została wybrana w przetargu. Wpłynęło 12 ofert. Najtańsza – ok. 109 tys. zł  za 600 stojaków – okazała się oferta firmy I.O. VENEZIA z Warszawy. To właśnie z nią zostanie zawarta umowa. Najdroższa oferta przekroczyła 300 tys. zł.
Firma, po podpisaniu umowy, będzie miała 60 dni na dostarczenie stojaków. Potem będą sukcesywnie montowane. Staną przede wszystkim przy szkołach, bibliotekach, domach kultury i innych obiektach użyteczności publicznej.
Warto dodać, że po przesunięcia terminu uruchomienia systemu Veturilo (System zostanie uruchomiony w drugiej połowie marca. Wniosek w tej sprawie złożył jego operator. Przyczyną zmiany terminu są złe warunki atmosferyczne), w budżecie ZTM zostaną środki, które będzie można m.in. przeznaczyć, w ramach zamówienia uzupełniającego, na zakup kolejnych 120 stojaków.
Wszystkie stojaki będą miały kształt odwróconej litery U. Do każdego będzie można przypiąć dwa rowery.

(Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego m.st. Warszawy)