Cała treść

Ponad 132 miliony na szybkie połączenie Warszawa – Wrocław

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na prace rewitalizacyjne, które pozwolą na skrócenie czasu przejazdu pociągiem z Warszawy do Wrocławia.
Rewitalizacja obejmuje prace na dwóch torach między stacją Częstochowa Stradom i Koniecpolem. Wykonawca – lider konsorcjum – CTL Service  Sp.  z  o.o. oraz partnerzy: Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o. o i Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane
Inwestycja jest jednym z kluczowych projektów rewitalizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., który wraz z pracami realizowanymi na odcinkach Włoszczowa Północ – Częstochowa Stradom oraz Fosowskie – Opole umożliwi najszybszym pociągom przejazd między Warszawą, a Wrocławiem w czasie krótszym niż 4 godziny.
Rewitalizacji odcinka Częstochowa Stardom – Koniecpol pozwoli na przywrócenie parametrów techniczno – eksploatacyjnych infrastruktury kolejowej oraz prędkości rozkładowej 120 km/h. Inwestycja będzie miała wpływ nie tylko na połączenia dalekobieżne Warszawa – Wrocław. Czas przejazdu na odcinku Koniecpol – Częstochowa Stradom skróci się o około 25 minut, co znacznie zwiększy przepustowość linii.
Zadanie to zostanie sfinansowane w większości ze środków budżetowych. Zakończenie prac w ramach tego projektu zaplanowano do końca  listopada 2013 roku.

(Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)