Cała treść

System Veturilo podbija Warszawę

System Veturilo coraz szybciej zdobywa Warszawę. Bardzo dynamicznie rośnie liczba jego użytkowników. Bardzo szybko zwiększa się także liczba wypożyczeń. Od jego uruchomienia upłynął już miesiąc.
W systemie rejestruje się coraz więcej osób. Od 8 kwietnia br. do 8 maja przybyło ok. 30 tys. nowych użytkowników Veturilo. Łącznie do 8 maja br. w systemie zarejestrowało się ok. 78 tys. osób. Razem z ok. 11 tys. użytkowników systemu Bemowo Bike osób korzystających z miejskich rowerów jest już prawie 90 tys.
Warto przypomnieć, że ubiegły sezon zamknął się liczbą ok. 47,5 tys. użytkowników Veturilo i 9170 Bemowo Bike.
W ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania systemu rowery były wypożyczane już ponad 200 tys. razy! W kwietniu wypożyczeń było ok. 123 tys., czyli przez 20 dni kwietnia było ich więcej, niż przez cały ubiegłoroczny sierpień, który był  pod względem liczby wypożyczeń najlepszym miesiącem 2012 roku. Od początku maja rowery były wypożyczane ok. 80 tys. razy, czyli więcej, niż w październiku i listopadzie ubiegłego roku łącznie.
Niebawem liczba stacji w Warszawie zwiększy się. W niedzielę 12 maja uruchomione zostały dwie stacje w ramach projektu „Pedałuj i Płyń”. Pierwsza powstała przy Porcie Czerniakowskim, a druga przy KS Spójnia. Rozpoczął się również montaż 13 kolejnych stacji, w ramach porozumień podpisanych z Żoliborzem, Białołęką i Targówkiem.

(Źródło:  Zarząd Transportu Miejskiego m.st. Warszawy)