Cała treść

Koleją na lotnisko Szczecin – Goleniów

Ze Szczecina na lotnisko – w 40 minut, z Kołobrzegu – w 90 minut. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły nową linię kolejową do podszczecińskiego portu lotniczego i zmodernizowały trasę do Kołobrzegu.
120km/h – z taką prędkością mogą jeździć pociągi z Goleniowa do Kołobrzegu po zakończeniu modernizacji połączenia. Podwyższenie maksymalnej prędkości na tej trasie oznacza skrócenie czasu przejazdu o 35 minut.
Czas przejazdu szynobusu do Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów ze Szczecina wyniesie 40 minut, a z Kołobrzegu – 90 minut. Całkowity koszt inwestycji realizowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego wyniósł 55 mln PLN (netto), w tym budowa samej łącznicy – 16 272 879 PLN.
Realizacja tego ważnego dla regionu przedsięwzięcia jest wynikiem współpracy marszałka województwa zachodniopomorskiego z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W 2009 roku została podpisana umowa na dofinansowanie modernizacji regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów – Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów i umieszczenie inwestycji w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

(Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)