Cała treść

Podsumowanie cyklu debat europejskich

W latach 2014-2020 do Polski z unijnego budżetu trafi ponad 300 mld zł. Jak te pieniądze wpłyną na rozwój stolicy? W dniu dzisiejszym, przedstawiciele warszawskiego samorządu, organizacji społecznych i biznesu przedstawią swoje postulaty Ministerstwu Rozwoju Regionalnego.
Otwarte spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Żwirki i Wigury 101). Będzie ono podsumowaniem cyklu trzech debat, podczas których omawiano najważniejsze dla miasta sprawy w kontekście pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej.
W spotkaniu udział wezmą Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy, Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego oraz Rafał Trzaskowski – warszawski deputowany do Parlamentu Europejskiego.
Pod koniec stycznia odbyło się pierwsze z serii spotkań na temat najważniejszych, z punktu widzenia warszawiaków, kierunków dalszego rozwoju miasta. W praskim Centrum Promocji Kultury dyskutowano na temat ram społecznych, jakie muszą być uwzględnione przy planowaniu kolejnych miejskich przedsięwzięć. W lutym, w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, omawiano problematykę wspierania nowoczesnego biznesu w stolicy. Tematem trzeciej, kwietniowej debaty był rozwój infrastruktury miejskiej przyjaznej warszawiakom: budowanie zrównoważonej strategii transportu publicznego oraz efektywności energetycznej.

(Źródło: Urząd m.st. Warszawy)