Cała treść

Będzie więcej stacji rowerowych w Krakowie

W lipcu o 10 stacji powiększy się miejski system wypożyczania rowerów KMK Bike w Krakowie. ZIKiT ogłosił przetarg na wyposażenie kolejnych stanowisk.
Zwycięzca przetargu będzie musiał dostarczyć sprzęt niezbędny do uruchomienia stacji w ramach systemu KMK Bike. Szacuje się, że kolejne 10 stacji zostanie uruchomionych w połowie lipca. Wtedy cały system będzie obejmować 13 stanowisk ze 100 rowerami.
Jednocześnie ruszają prace nad integracją KMK Bike z systemem Krakowskiej Karty Miejskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem od września posiadacze karty KKM będą mogli na jej podstawie wypożyczać rowery. Dodatkowo ci pasażerowie, którzy zakupią bilety sieciowe będą mogli korzystać z KMK Bike za darmo.
Przypomnijmy, że krakowski system wypożyczalni rowerów KMK Bike ruszył 22 maja. Aby zostać użytkownikiem KMK Bike należy zarejestrować się w serwisie www.kmkbike.pl (można to zrobić również z poziomu telefonu komórkowego). Po stworzeniu indywidualnego konta należy uzupełnić dane identyfikujące i wpłacić kwotę minimalną wynoszącą 20 zł (żeby wypożyczyć rower na koncie musi być co najmniej 10 zł). Gdy konto zostanie zasilone można wypożyczyć rower. W tym celu należy się udać do jednej z trzech działających stacji, wpisać numer telefonu podany podczas rejestracji oraz kod PIN, który otrzymaliśmy przy pomocy SMS. Następnie wybieramy numer zamka z którego chcemy wypożyczyć rower i gotowe. Po odbyciu podróży jednoślad zwracamy w sposób analogiczny do jego wypożyczenia.

(Źródło: Urząd Miasta Krakowa)