Cała treść

Rowerem przez Toruń

Na przełomie sierpnia i września zacznie działać w Toruniu rower miejski. Pierwszych dwanaście stacji uruchomi firma BikeU z Warszawy. Koszt utworzenia wypożyczalni to 1,16 mln zł.
Najniższą ofertę na Toruński Rower Miejski, czyli 1,16 mln zł przedstawiła warszawska firma BikeU. Do przetargu stanęły również firma WiM System Warżała i Mac z kwotą 1,2 mln zł oraz Nextbike Polska – 1,59 mln zł.
W budżecie zarezerwowano na miejską wypożyczalnię rowerów 780 tys. zł. Pozostałą kwotę dołożą miejskie spółki: Biogaz, Urbitor, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Toruńskie Wodociągi ,Targi Toruńskie oraz Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych.
Na początku powstanie dwanaście bezobsługowych stacji. Pięć z nich będzie patronackich. Przedsiębiorstwa będą reklamować swoje usługi na rowerach i stacjach. Informacje o spółkach będą również wyświetlane na monitorach zamontowanych na stacjach.
‘’Uruchomieniem wypożyczalni rowerów zainteresowało się kilka firm. Dwie z nich, CH Plaza i Neuca, zastanawiają się nad swoimi patronackimi stacjami’’ – mówi dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Jarosław Więckowski.
Na przełomie sierpnia i września działać będzie dwanaście stacji ze 180 stojakami i 120 rowerami. Na wycieczkę rowerem miejskim będzie można wybrać się m.in. ze Starówki, Bydgoskiego Przedmieścia, Wrzosów, Skarpy i Rubinkowa.

(Źródło: Urząd Miasta Torunia)