Cała treść

Dodatkowe miliony dla Polski Wschodniej

W ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2014-2020 r. województwo lubelskie dostanie dodatkowo do wykorzystania kilkaset milinów euro więcej niż przewidywano. Dotychczas region miał otrzymać 1,8 mld euro.
‘’Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej będzie miał więcej środków finansowych. Chodzi o kilkaset milionów euro na drogi i kolej.  Cieszy to, że po każdym spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia rośnie w siłę. Rosną też finanse dla województwa lubelskiego’’ – informował Krzysztof Hetman – marszałek województwa lubelskiego.
Jak zapowiedział marszałek, kolejne spotkanie w ministerstwie precyzujące podział środków zaplanowane jest na 2 lipca. ‘’W ciągu dwóch tygodni każdy z marszałków ma przygotować plan inwestycji drogowych i kolejowych w obszarze Polski Wschodniej według kryteriów wypracowanych w ministerstwie. Ostateczna wysokość środków zależy od tego, jakie to będą inwestycje i jak będą się wpisywały w te kryteria’’ – wyjaśniał marszałek.
To tylko jedna z wielu kwestii poruszanych podczas rozmów w ministerstwie. ‘’Prowadzimy konstruktywne rozmowy, tak aby środkami finansowymi rozwiązywać problemy, a nie emocjonować się ich wielkością’’ – dodał.

(Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego)