Cała treść

Rower miejski w Białymstoku już na wiosnę

W przyszłym roku w Białymstoku uruchomiona zostanie wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie około 300 rowerów w 30 stacjach w całym mieście. Wypożyczenie roweru możliwe będzie po rejestracji na stronie internetowej lub w jednym z terminali na stacjach, w których informacje będą prezentowane w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Rowery będą dostępne od marca do listopada, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Pierwsze 20 minut będzie bezpłatne. Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej, którzy na swojej karcie będą mieli ważny bilet okresowy na strefę B, skorzystają ze zniżek. Proponowane opłaty za korzystanie z rowerów:

Jeszcze w tym roku (do końca sierpnia) ogłoszony zostanie przetarg na zakup usługi polegającej na stworzeniu i obsłudze kompleksowego systemu roweru miejskiego (operator będzie właścicielem rowerów i stojaków, terminali, będzie odpowiedzialny za ich utrzymanie i konserwację, ubezpieczenie).
Do końca lipca na stronie internetowej www.bialystok.pl dostępna jest mapa z proponowanymi, orientacyjnymi lokalizacjami stacji. Każdy z mieszkańców może wyrazić swoją opinię o proponowanym miejscu głosując w przygotowanej ankiecie oraz wysyłając swoje uwagi i sugestie na adres opinia@um.bialystok.pl.

(Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku)