Cała treść

Mediamobile wykorzysta dane o ruchu drogowym TomTom, w celu ulepszenia jakości pierwszego niemieckiego serwisu informującego o ruchu drogowym za pośrednictwem radia cyfrowego

17 czerwca br. Mediamobile poinformowała o podpisaniu nowej umowy partnerskiej z TomTom, jednym z wiodących światowych dostawców produktów i serwisów nawigacyjnych. Na mocy zawartej umowy TomTom dostarczy Mediamobile najaktualniejszy kontent drogowy, dzięki czemu możliwe stanie się uruchomienie pierwszego ogólnokrajowego serwisu drogowego nadawanego w sieci niemieckiego radia cyfrowego: Mediamobile’s V-Traffic Premium DAB.
Serwis V-Traffic postrzegany jest jako istotny krok na drodze ku uczynieniu radia cyfrowego ważnym kanałem dostarczającym dane o ruchu drogowym przemysłowi produkującemu samochody i elektronikę powszechnego użytku w Niemczech i całej Europie.
Obecnie, niemieccy kierowcy mogą odbierać informacje o ruchu za pomocą kanału danych o pojemności czterysta razy większej niż w przypadku tradycyjnych serwisów RDS-TMC. Informacje przekazywane są bezpośrednio do systemów nawigacyjnych kierowców, pozwalając im podróżować inteligentniej, taniej i bezpieczniej. Usługa jest oferowana dożywotnio – niezwykle korzystna propozycja bez dodatkowych kosztów subskrypcyjnych czy przyłączeniowych, poza opłatą wstępną zawartą w cenie zakupu sprzętu.
„Połączenie z TomTom zapewni nam najlepszy cyfrowy kontent o ruchu drogowym dostępny w Niemczech i pozwoli Mediamobile na zaoferowanie niemieckim kierowcom usługi premium za pośrednictwem najnowocześniejszej cyfrowej technologii nadawczej DAB” – wyjaśnił Andrew Nash, Dyrektor Sprzedaży na Europę, Mediamobile.
„Bardzo nas cieszy, że możemy zaoferować Mediamobile nasze niezwykle dokładne dane o ruchu drogowym. Nasze partnerstwo wyznacza na rynku niemieckim nowy standard dla tego typu informacji”. – dodał Ralf-Peter Schäfer, Vice-Pezes ds. Produktu Ruch Drogowy w TomTom. – „Dzieki temu poszerzymy jeszcze zasięg naszego światowej klasy kontentu.”
Technologia DAB – zapewnienie wysokiej jakości usług szerokim rzeszom użytkowników.
Supernowoczesny serwis ruchu drogowego Mediamobile V-Traffic Premium DAB jest nadawany w czasie rzeczywistym, przy użyciu protokołu TPEG*. Usługa obejmuje dwa główne komponenty: Traffic Alerts (TEC) informuje kierowców o zdarzeniach takich jak wypadki, objazdy i prace drogowe oraz Traffic Flow Information (TFP) dostarcza dokładnych informacji o prędkości jazdy na ponad 190 000 kilometrów głównych dróg Niemiec.
Usługa V-Traffic Premium DAB w pełni wykorzystuje najwyższej jakości dane przekazywane przez TomTom. Eksperci ruchu drogowego Mediamobile analizują kontent dostarczony przez TomTom oraz innych dostawców, a następnie przetwarzają i sprawdzają dane pod względem jakości, by stworzyć najlepszy możliwy serwis ruchu drogowego. Wkrótce niemiecka oferta Mediamobile DAB zostanie wzbogacona o nowe usługi i możliwości.
Pojemność danych V-Traffic Premium DAB jest czterysta razy większa niż w tradycyjnych serwisach RDS-TMC, co pozwala na dostarczanie bogatego informacyjnie kontentu równoważnego serwisom drogowym sieci mobilnych. Dla kierujących pojazdami oznacza to dokładniejsze i lepsze jakościowe dane o ruchu drogowym. Serwis informuje o większej ilości zdarzeń drogowych, donosi o nowych rodzajach zdarzeń, przy czym jest je w stanie wskazać z dokładnością do 100 metrów. Pozwala to kierowcom na efektywniejsze planowanie podróży, wybranie najlepszych tras po uwzględnieniu natężenia ruchu i warunków drogowych i dokładniejsze określenie czasu dotarcia na miejsce.
Technologia nadawania cyfrowego DAB+ ma wiele zalet, między innymi umożliwia przekaz dużych ilości informacji szybko i niezawodnie – a także bez problemów z zatykającą się siecią – do milionów pojazdów jednocześnie. To oznacza, że Mediamobile może zaoferować dożywotnią usługę premium** użytkownikom końcowym, niewymagającą opłaty dodatkowego abonamentu, wykupu łącza czy ponoszenia kosztów roamingu.
Informacje o ruchu drogowym Mediamobile będą nadawane przez spółkę siostrę Media Broadcast i do końca roku 2013 obejmą swoim zasięgiem ponad 73% głównych dróg w kraju.
Niedawne wejście Mediamobile na rynek niemiecki jest elementem szerszej strategii. Spółka planuje nie tylko zapewniać najlepszą usługę na poziomach krajowych, lecz również pragnie zaoferować ogólnoeuropejski serwis producentom samochodów i wyposażenia, jak również dostawcom pośrednim.
Ambicją Mediamobile, jest znaleźć się w awangardzie technologicznego przejścia z radia analogowego (RDS-TMC) na cyfrowe (DAB-TPEG). Spółka oferuje już usługi DAB w Norwegii, nadaje serwisy testowe w Polsce i planuje wystartować z usługami V-Traffic DAB w innych krajach europejskich. Mediamobile wspiera także swoich partnerów w krajach Beneluksu, we Włoszech i Wielkiej Brytanii, pragnąc stworzyć najbardziej kompleksową w Europie ofertę usług związanych z ruchem drogowym.

(Źródło: Mediamobile)