Cała treść

Przyznano dofinansowanie na transport publiczny w Siedlcach

Już wkrótce na siedleckie ulice wyjadą cztery nowoczesne autobusy. Będzie to możliwe dzięki przyznanemu przez zarząd województwa dofinansowaniu ze środków unijnych w wysokości 2,3 mln zł. Całkowita wartość projektu wyniesie 3,7 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz prezes MPK Siedlce Krzysztof Dębiński.
Projekt Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach obejmuje zakup czterech nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów przystosowanych do zasilania ekologicznymi biopaliwami. Zastąpią one wysłużone, kilkunastoletnie już pojazdy. Nowe autobusy zostaną wyposażone w system monitoringu wewnętrznego, dzięki czemu pasażerowie będą mogli czuć się bezpiecznie. W kabinie kierowcy zostanie natomiast zamontowany radiotelefon, tak aby prowadzący pojazd mógł w sytuacjach awaryjnych kontaktować się z dyspozytorem. Wszystkie zakupione autobusy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, by podnieść jakość podróżowania pojazdy zostaną wyposażone w elektroniczne tablice informacji pasażerskiej oraz systemy informacji dźwiękowej.
Zakup nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska autobusów to niewątpliwie dobra wiadomość dla mieszkańców Siedlec. Inwestycja wpłynie bowiem korzystnie zarówno na poprawę transportu miejskiego jak i środowisko naturalne. Dodatkowo dotacja zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci transportu miejskiego poprzez wydłużenie o pół kilometra w stronę południową linii 28.
Projekt otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

(Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)