Cała treść

Volvo Cars Poland wybiera usługi V-Traffic dla swoich systemów nawigacyjnych najnowszej generacji

Volvo Auto Polska, ogłosiło dzisiaj, że ich modele z roku 2014 będą wyposażone w systemy informacji o ruchu drogowym V-Traffic TMC firmy Mediamobile. Najwyższej jakości informacje o ruchu drogowym przekazywane w czasie rzeczywistym wzbogacą nawigację, usprawnią podróż i poprawią bezpieczeństwo – wartość podstawową Volvo Car Group.
Usługa V-Traffic Premium TMC dostarcza kierowcom najaktualniejsze informacje o ruchu drogowym dotyczące korków, wypadków, trudnych warunków, robót drogowych i innych zdarzeń na głównej sieci dróg w Polsce, jak również Francji, Niemczech i Finlandii. Usługa znacząco poprawia także bieżącą nawigację, wyznaczając najlepszą trasę i wyliczając czas podróży na podstawie aktualnych warunków drogowych.
System Volvo Sensus oferuje kierowcy mnóstwo funkcji multimedialnych, w tym dostęp do najświeższych informacji drogowych, za których aktualizację i transmisję jest odpowiedzialna firma Mediamobile. ‘’To pozwala wybrać optymalną trasę i pokonać ją szybko, a przede wszystkim bezpiecznie’’ – mówi Paweł Kaczmarek, Menadżer Produktu w Volvo Auto Polska.
‘’Rozwiązania dostarczające informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym są w pewnym sensie naturalnym etapem ewolucji urządzeń nawigacyjnych, bardzo wyczekiwanym i docenianym przez kierowców. Systemy te mają istotną przewagę nad usługami oferowanymi przez urządzenia mobilne jak np. smartphone używany w samochodzie – telefon rozprasza kierowcę w czasie jazdy. Dostarczając informacje o ruchu drogowym do urządzeń nawigacyjnych zintegrowanych w desce rozdzielczej, Volvo Cars kładzie nacisk na komfort i bezpieczeństwo kierowcy’’ – mówi Jacek Saczuk, Menadżer ds. Sprzedaży i Marketingu w Mediamobile. ‘’Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć innowacyjną strategię Volvo Cars”.
Volvo Sensus Infotainment zastosowano po raz pierwszy w modelu Volvo S60 w 2010 r. i od tamtej pory system podlega stałej ewolucji. Wszystkie modele Volvo 2014 wyposażone fabrycznie w system nawigacyjny Sensus będą teraz odbierać informacje o ruchu drogowym V-Traffic w czasie rzeczywistym. Całość rozwiązania wzbogaca aktywny krystaliczny ekran kierowcy TFT, wysokiej jakości system audio Multimedia 7″, system bezpieczeństwa Volvo-on-Call oraz inne usługi zapewniające maksymalny komfort jazdy. Istnieje też możliwość skorzystania z opcji dodatkowych jak np. łącze internetowe, Spotify czy GoogleMaps.
System Sensus z nawigacją RTI i usługami V-Traffic jest dostępny u polskich dealerów marki Volvo.

(Źródło: Mediamobile)