Cała treść

Już wkrótce obędzie się XX Światowy Kongres ITS w Tokio

W dniach 14-18 października br. w Tokio odbędzie się XX Światowy Kongres ITS. Hasło przewodnie tegorocznego kongresu to ‘’Open ITS to the Next’’.  Światowy Kongres ITS jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży, które oferuje możliwość uzyskania najnowszych informacji dotyczących rozwoju i przyszłości ITS, a także zapoznania się z szerokim spektrum nowoczesnych technologii
Podczas tegorocznego już XX Światowego Kongresu ITS odbędzie się 250 sesji w ramach, których wygłoszonych zostanie 1000 referatów. Na powierzchni blisko 20 000 metrów kwadratowych rozsiane będą stoiska ponad 700 wystawców, na których uczestnicy kongresu będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z całej branży ITS. Swój udział w kongresie potwierdziło już 4 tysiące gości z ponad 60 krajów na świecie. Organizatorzy kongresu zapowiadają, że zgodnie z mottem, poruszane podczas prelekcji tematy będą oscylować wokół kwestii najnowszej generacji systemów ITS, bezpieczeństwa i zarządzania ruchem, efektywnych systemów transportu w mega – miastach/regionach, intermodalnych i multimodalnych systemów przewozu ludzi i towarów, zindywidualizowania usług mobilnych, elastycznych systemów transportowych w sytuacjach kryzysowych, międzynarodowej harmonizacji etc.
Odbywająca się w ramach kongresu wystawa zaprezentuje technologie i usługi, które zmieniają oblicze dzisiejszego transportu. Wystawa będzie otwarta dla szerokiej publiczności w dniach 17-18 października b.r.
Organizatorami kongresu są ITS Japan, Tokyo Metropolitan Government, ITS Asia-Pacific, ERTICO – ITS Europe, ITS America. Wstępny program kongresu dostępny tutaj. Następny Światowy Kongres ITS odbędzie się w dniach 07-11 września 2014r. w Detroit.