ITS POLSKA zaprasza do uczestnictwa w VII POLSKIM KONGRESIE INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH PKITS, który odbędzie się w dniach 28-29 maja 2014 r. w hotelu Marriott w Warszawie. POLSKI KONGRES ITS zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń w sektorze transportu w Polsce. Przyciąga z roku na rok rosnącą liczbę przedstawicieli sektora publicznego. Rośnie także udział sektora prywatnego, którego przedstawiciele – krajowi i zagraniczni – widzą w nim szansę na promocję swoich osiągnięć.
Nadchodząca siódma edycja POLSKIEGO KONGRESU ITS podsumuje dotychczasowe wdrożenia w kraju, w tym postęp w realizacji zaawansowanych systemów zarządzania ruchem drogowym i transportem zbiorowym w miastach, wspartych finansowo środkami unijnych programów operacyjnych 2007-2013. Zostaną także wyciągnięte wnioski z dotychczasowych doświadczeń związanych z elektronicznymi systemami poboru opłat. Poruszone zostaną również wyzwania związane z budową systemów w sytuacji braku krajowej architektury ITS i standardów.
Nadchodzący Kongres odbywał się będzie w roku przygotowującym beneficjentów do kolejnych, nowych wdrożeń i rozbudowy systemów ITS z wykorzystaniem środków kolejnej perspektywy finansowej 2014-2020. Omówione zostaną wyzwania i priorytety działań. W szczególności te nakreślone przez Komisję Europejską i wsparte programem finansowym.
Organizatorzy mają nadzieję, że POLSKI KONGRES ITS stanie się okazją do zaprezentowania nowych technologii, w tym mniej znanych w Polsce, takich jak V2X (pojazd-pojazd, pojazd-infrastruktura, infrastruktura-pojazd itp.). Tematyka Kongresu zostanie rozszerzona o zagadnienia zaawansowanych rozwiązań ITS w transporcie kolejowym.
Założono, że referaty dotyczyć będą następujących tematów:
- Systemy zarządzania ruchem – ocena istniejącego procesu wdrożeń;
- Systemy zarządzania ruchem – perspektywa nowych wdrożeń;
- Systemy detekcji ruchu;
- Pobór opłat za wjazd do centrów miast;
- Integracja systemów poboru opłat na drogach pozamiejskich w kontekście krajowym i europejskim;
- e-Bilet;
- Transport publiczny – dynamiczna informacja dla podróżujących i platformy multimodalne;
- Rozwiązania ITS zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD);
- Osłona meteorologiczna;
- Systemy nawigacji satelitarnej;
- Transport kolejowy;
- Innowacje w finansowaniu wdrożeń ITS;
- Prawo i warunki kontraktowe;
- Standaryzacja rynku ITS;
- Systemy parkingowe;
- Technologie podwójnego stosowania.
Ostateczny podział obrad Kongresu na sesje tematyczne ustalony zostanie na podstawie zainteresowania poszczególnymi tematami, wyrażonego gotowością przygotowania referatów przez potencjalnych autorów. Więcej informacji tutaj.