Cała treść

Testy tablic dynamicznej informacji pasażerskiej w Bydgoszczy

Ruszyły testy nowych tablic na bydgoskich przystankach. Od kilku dni na kolejnych przystankach komunikacji miejskiej uruchamiane są tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Nowe urządzenia na razie działają w trybie testów.
Od kilku dni nowe wyświetlacze są kolejno uruchamiane i podłączane do systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w ramach trwających testów projektu ITS.
Tablice wyświetlają informacje o przyjeździe pojazdów komunikacji publicznej, ale robią to w ramach testów.
Tablice LCD służą do wyświetlania aktualnej informacji o przyjeździe pojazdów komunikacji publicznej na wybrany przystanek. W ramach wdrażanego obecnie Systemu ITS zamontowano 180 takich wyświetlaczy w prawie 90 lokalizacjach na przystankach zlokalizowanych w obszarze funkcjonalnym systemu.
Ich funkcjonalność umożliwi wyświetlanie zarówno informacji tekstowych, jak i grafik, czy obrazów wideo. System 180 nowych tablic posiada też możliwość określenia godzin, w których przełączą się w stan czuwania. Oznacza to, że w tych godzinach, pomimo ciągłego dostarczania sygnału o godzinach odjazdów, ekran będzie „czarny” i nie będzie wyświetlać żadnych treści. Celem tego rozwiązania jest oczywiście oszczędność energii oraz przedłużenie trwałości wyświetlaczy LCD.
Testy nowych urządzeń potrwają do połowy lutego 2015 roku, kiedy to rozpocznie się planowany odbiór podsystemu transportu publicznego. Po zakończeniu odbiorów i uruchomieniu podsystemu transportu publicznego tablice informacji pasażerskiej będą współpracować, jako jeden spójny system, z wyświetlaczami zamontowanymi wcześniej w ramach tzw. „małego ITS”, tj. systemem dynamicznej informacji pasażerskiej zrealizowanym przy budowie linii tramwajowej do Dworca PKP.

(Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy)