Cała treść

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały nową aplikację mobilna z rozkładem jazdy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały nową wersję aplikacji na smartfony z rozkładem jazdy pociągów. Użytkownicy mają teraz więcej możliwości w planowaniu podróży koleją. Oprócz szybkiego dostępu do informacji o aktualnych godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów, liczbie połączeń i usługach oferowanych w podróży, każdy może teraz sprawdzać położenie pociągu na trasie i śledzić jego podróż. 
W najnowszej wersji aplikacji informatycy z PLK dodali informację o połączeniach dla nowych przewoźników – Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Kolei Małopolskich. Dzięki temu użytkownicy smartfonów mają pod ręką aktualne informacje o rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich wszystkich przewoźników na sieci kolejowej w Polsce.
Dzięki aplikacji z telefonu komórkowego można zaplanować podróż według własnych kryteriów m.in. daty, godziny, miejsca wyjazdu, stacji przejazdu.  Aplikacja poinformuje również o peronie i torze, z którego odjedzie pociąg. Można wybrać opcje połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznać się z oferowanymi w pociągu usługami, jak przedział biznesowy, wagon barowy czy przewóz rowerów. Pasażerowie mają również możliwość podglądu trasy pociągu w czasie rzeczywistym. Każdy użytkownik może śledzić aktualne położenie pociągu i jego ewentualne opóźnienie.
Wybraną relację można rozwinąć w tabeli i dzięki temu sprawdzić czas przyjazdu do poszczególnych stacji na wybranej trasie pociągu. Po zaplanowaniu wyjazdu użytkownik może również skorzystać z wygodnej opcji planowania powrotu.
Aplikacja posiada opcję zapisu rozkładu jazdy wybranej stacji. Dzięki temu po jednorazowym pobraniu rozkładu można go później odczytywać bez konieczności łączenia się z Internetem. Można także skorzystać z zapisywania wybranych tras w zakładce „ulubione”.
Aplikacja działa na wszystkich, najpopularniejszych systemach operacyjnych.

(Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)