Cała treść

25 tysięcy wypożyczeń Veturilio w ciągu tygodnia

Minął pierwszy tydzień funkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo. W tym czasie warszawskie jednoślady zostały wypożyczone już ponad 25 tysięcy razy, z czego niemal 5,5 tysiąca wynajmów odbyło się w Dzień Kobiet. Sieć Veturilo jest także systematycznie powiększana.
W ciągu pierwszych ośmiu dni funkcjonowania Veturilo, a także podwarszawskiej sieci wypożyczalni, Konstanciński Rower Miejski publiczne jednoślady wypożyczone zostały już 25 109 razy, z czego w niedzielę, 8 marca, wynajęto je 5 368 razy. Dzień Kobiet był dotychczas dniem największej aktywności rowerzystów w tym roku.
Od momentu tegorocznej inauguracji, z rowerów Veturilo skorzystały po raz pierwszy już 1 593 osoby, z czego część to użytkownicy zarejestrowani w zeszłym roku i w przerwie międzysezonowej. 457 osób zarejestrowało się w systemie od początku tegorocznego sezonu.
Średni czas przejazdu w ramach jednego wypożyczenia wynosi obecnie 27 minut. W sumie, od czasu uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów miejskich w Warszawie, w sierpniu 2012 roku odnotowanych zostało już prawie 4,1 miliona wypożyczeń, dokonanych przez prawie 295 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.
Aktualna mapa oraz lista lokalizacji, znajduje się na oficjalnej stronie internetowej systemu: www.veturilo.waw.pl.

(Źródło: Urząd m.st. Warszawy)