Cała treść

Od dziś ruszył Bydgoski Rower Aglomeracyjny

1 kwietnia to wyjątkowa data dla miłośników dwóch kółek w Bydgoszczy. Od dziś można korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W Bydgoszczy powstało 31 stacji, w których do dyspozycji mieszkańców będzie 310 jednośladów.
Bydgoski stacje roweru aglomeracyjnego zlokalizowano w miejscach mocno uczęszczanych przez mieszkańców oraz objętych monitoringiem miejskim.
”Od dzisiaj mieszkańcy mogą korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Chciałbym podziękować środowiskom rowerowym za determinację i motywowanie nas do pracy. Chcemy zobaczyć, jak bydgoszczanie zareagują na tą możliwość komunikacji i w jaki sposób będą chcieli z niej korzystać. Dziękuję za przygotowanie w terminie projektu i uruchomienie roweru miejskiego dla bydgoszczan” – mówi prezydent Rafał Bruski.
‘Bardzo mi miło, że Bydgoszcz dołączyła do elitarnej listy miast z rowerem miejskim. Bydgoski Rower Aglomeracyjny to doskonała baza do dalszego rozwoju tego projektu. Od użytkowników, od tego jak będą szanowali rower i wybierali go jako poważną alternatywę dla innych środków transportu, będzie zależał rozwój tego projektu. W listopadzie ubiegłego roku na Wyspie Młyńskiej podpisaliśmy umowę, a dziś jest szczęśliwy finał. Oby rower miejski pomimo niesprzyjających warunków pogodowych cieszył się już w najbliższym tygodniu dużą popularnością. Wiemy, że w Bydgoszczy jest duża grupa zdeterminowanych mieszkańców dla których takie warunki nie są żadną przeszkodą” – mówił Marcin Jeż, członek zarządu firmy BikeU.

(Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy)