Cała treść

15 TECHNOLOGII ŚRODOWISKOWYCH W II ETAPIE KONKURSU GREENEVO

Kapituła VI edycji konkursu GreenEvo zakwalifikowała do drugiego etapu 15 technologii środowiskowych (spośród 44 zgłoszonych). ”Rozwiązania, które wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak technologie laureatów poprzednich edycji GreenEvo odniosą sukces na zagranicznych rynkach” – mówi minister Maciej Grabowski.
Już od kwietnia wybrane firmy oferujące wyróżnione rozwiązania wezmą udział w serii specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez praktyków biznesu, dyplomatów oraz przedstawicieli instytucji publicznych współpracujących z projektem GreenEvo. Tematyka szkoleń obejmie m.in. międzynarodowy transfer zielonych technologii, profesjonalne techniki sprzedaży i prezentacji, protokół dyplomatyczny, zawieranie umów międzynarodowych oraz instrumenty wsparcia publicznego.
W międzyczasie, spośród 15 wyróżnionych firm, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybierze najlepsze, którym nada status laureata. Niezależni eksperci zweryfikują następnie ich technologie. Ostatecznie decyzja o wyborze laureatów zapadnie podczas drugiego posiedzenia Kapituły. Zwycięzcy otrzymają wsparcie w transferze ich technologii  za granicę poprzez udział w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu.
Wśród 15 wyróżnionych technologii znajduje się m. in. Aplikacja mobilna oraz system serwerowy do mierzenia długości kolejek samochodów na granicach krajów oraz w innych punktach oczekiwania pojazdów, stowrzona przez firmę Looksoft Sp. z o.o.

(Źródło: Ministerstwo Środowiska)